Monthly Archives - април 2017

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ И СМОТРА РАДОВА – 7 МАЈ

Регионално такмичење и смотра истраживачких радова талената, ученика основних и средњих школа одржаће се у недељу 7. маја 2017 године.

Домаћин такмичења је Образовни систем „Руђер Бошковић“ – Кнеза Вишеслава бр. 17.                                       /камп Кошутњак/.   http://www.osboskovic.edu.rs 

Сатница :

9.15  –  9.40  – долзак учесника

9.45 – отварање такмичења

9.50 – улазак у учионице /ускоро ће спискови учионица бити поствљени на сајт/

10.00 – 11.30 – Тест знања

11.30 – 11.45 – Пауза

11.45 – 13,30 – Одбране и презентације радова

14.00 – објава укупних резултата и додела диплома.

ЈОШ ЈЕДАН ВЕЛИКИ УСПЕХ ПОЛАЗНИКА ЦЕНТРА !!!!

 

Свих шест полазника Регионалног центра за таленте Београд 2 су на управо завршеној Међународној конференцији младих научника – Светском првенству истраживачких радова освојили медаље. Србију су представљали:

  1. Ђорђе Огризовић, ученик 4. разреда Треће београдске гимназије;
  2. Николина Марковић, ученица 4. разреда гимназије у Лазаревцу;
  3. Ана Мијушковић, ученица 2. разреда Треће београдске гимназије;
  4. Урош Филиповић, 3. разред Шесте београдске гимназије;
  5. Федор Филиповић, ученик 4. разреда Треће београдске гимназије;
  6. Емилија Јовановић, ученица 4. разреда Земунске гимназије.

Бронзану медаљу су освојили Николина Марковић, из области математике, и Федор Филиповић, из области life science (хемије и биологије).

Сребрну медаљу освојили су Урош Филиповић, из области инжењеринга, као и Ана Мијушковић и Емилија Јовановић, из областиlife science (хемије и биологије).

Златну медаљу освојио је Ђорђе Огризовић, из области заштите животне средине.

Међународна конференција младих научника(International Conference of Young Scientists) је незванични светски шампионат истраживачких средњошколских радова из6 научних дисциплина.Такмичење је  одржано у Штутгарту (Немачка), а овакав велики успех остварен је у конкуренцији 220 истраживачких радова из 27 земаља.

 

УПУСТВО ЗА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈУ ЗА РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ ТАЛЕНАТА

УПУСТВО ЗА ПОСТЕР ЗА РЕГИОНАЛНУ СМОТРУ  ПРЕУЗМИ ОВДЕ-Постер за регионалну смотру

ПРИМЕР ИЗГЛЕДА ПОСТЕРА ПРЕУЗМИ ОВДЕ-Poster

  1. Сви учесници такмичења претсављаће своје истраживачке пројекте путем постера.
  2. Постер се штампа вертикално (Portrait), димензија 50 * 70 cm.
  3. ОВАВЕЗНИ ПОДАЦИ :
  • При врху се пише наслов истраживачког рада,
  • а испод тога име и презиме ученика, разред, школа и Регионални центар.
  • Затим се наводи име ментора и институција одакле је ментор.
  1. Постер чине текстови, графике и фотографије. Текст и слике се наводе у две колоне.
  2. Постер представља сажети приказ изведеног истраживања.
  3. Постери се штампају у дигиталној форми.

ОДРЖАНА СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА

ПРЕМА КАЛЕНДАРУ ТАКМИЧЕЊА, МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА, 1. АПРИЛА 2017 ЈЕ ОДРЖАНА СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА.    УЧЕСТВОВАЛО ЈЕ 36 УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА КОЈИ СУ СА СВОЈИМ ИСТРАЖИВАЧКИМ РАДОВИМА ИЗ ОБЛАСТИ : МАТЕМАТИКЕ, ИНФОРМАТИКЕ, ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ, LIFE SCIENCE /БИОЛОГИЈА, ХЕМИЈА/, ПСИХОЛОГИЈЕ И ИСТОРИЈЕ, УЧЕСТВОВАЛИ НА СМОТРИ.

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ТАЛЕНТЕ БЕОГРАД 2, ОРГАНИЗАТОР ТАКМИЧЕЊА, ИЗРАЖАВА ВЕЛИКУ ЗАХВАЛНОСТ ДОМАЋИНУ СМОТРЕ ФАКУЛТЕТУ ФЕФА, КОЈИ ЈЕ ОБЕЗБЕДИО СВЕ НЕОПХОДНЕ УСЛОВЕ ЗА НЕСМЕТАНО УЧЕШЋЕ И УДОБНОСТ СВИХ УЧЕСНИКА.

ТАКОЂЕ ЦЕНТАР ИЗРАЖАВА ЗАХВАЛНОСТ СВИМ ЧЛАНОВИМА КОМИСИЈА,  /УНИВЕРЗИТЕТСКОМ ПРОФЕСОРИМА, НАУЧНИМ РАДНИЦИМА, СТРУЧЊАЦИМА ЗА ПОЈЕДИНЕ НАУЧНЕ ОБЛАСТИ/ КОЈИ СУ КАО И НА ПРЕДХОДНИМ МАНИФЕСТАЦИЈАМА, ПОКАЗАЛИ ВЕЛИКИ СТЕПЕН ПРОФЕСИОНАЛНОСТИ У РАДУ.

НА ОСНОВУ ОЦЕНА КОМИСИЈА ПО НАУЧНИМ ДИСЦИПЛИНАМА 17 УЧЕСНИКА ЈЕ ОСТВАРИЛО ПЛАСМАН.

Uroš Filipović III VI beogradska gimnazija Informatika      9.44 I mesto
Emilija Jovanović IV Zemunska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/    10.00 I mesto
Dimitrije Rajčić II Matematička gimnazija Matematika      9.60 I mesto
Nikolina Marković IV Gimnazija u Lazarevcu Matematika      9.60 I mesto
Anđela Mitić IV Gimnazija ,,Stevan Jakovljević“ Vlasotince Životna sredina    10.00 I mesto
Sara Anđelić IV Gimnazija „Dušan Vasiljev“ Kikinda Psihologija      9.76 I mesto
Aleksandar Vujčić III tehnička škola Mladenovac Informatika      9.06 II mesto
Aleksandra Gazikalović III Prva beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.80 II mesto
Todor Cvetanović III Peta beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.80 II mesto
Сара Антић II Zemunska gimnazija Životna sredina      9.00 II mesto
Ivana Miličić III Gimnazija „Dušan Vasiljev“ Kikinda Psihologija      8.72 II mesto
Sara Milošević I Gimnazija Indjija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.60 III mesto
Luka Vidović I Gimnazija „Jovan Jovanovič Zmaj“ LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.60 III mesto
Ana Radović II Treća beogradska gimnazija Životna sredina      8.00 III mesto
Ana Mijušković II Treća beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.60 III mesto
Danilo Kojić III Matemačka gimnazija Matematika      8.00 III mesto
Ana Olujić IV Treća beogradska gimnazija Psihologija      8.32 III mesto