Monthly Archives - март 2018

УРОШ ФИЛИПОВИЋ – ДОБИТНИК ПРЕСТИЖНЕ НАГРАДЕ

Фотографија корисника Drago Talentić

TREĆA GODINA ZA REDOM DA POLAZNICI CENTRA OSVAJAJU NAGRADU Svetske organizacije za intelektualnu svojinu.
Ove godine nagradu je dobio UROŠ FILIPOVIĆ, učenik VI beogradske gimnazije, i dugogodišnji polaznik Centra za talente.

ČESTITKE UROŠU OD SVIH IZ CENTRA ZA TALENTE. A ZNAMO DA OVO NIJE KRAJ NAGRADAMA I DA ĆE IH U BUDUĆNOSTI BITI JOŠ PUNO.
BRVO UROŠE !

VELIKO HVALA UROŠU NA SVIM NAGRADAMA KOJE JE DOBIO KAO POLAZNIK CENTRA.

DETALJNO :
http://www.zis.gov.rs/upload/135_godisnjica.pdf

 

ПРЕДЈА РАДОВА ЗА РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ ТАЛЕНАТА

Регионално такмичење истраживачких радова ученика ОСНОВНИХ и СРЕДНЈИХ ШКОЛА по научним дисциплинама, одржава се 12. маја.  Организатор такмичења Регионални центар за таленте Београд 2. у обавези је да комисијама достави радове минимум 20. дна пре почетка такмичења.

ПРИЈЕМ РАДОВА ЈЕ У ПЕРИОДУ ОД 10 ДО 15 АПРИЛА

РАДОВИ СЕ ПРЕДАЈУ У ТРИ /3/ ШТАМПАНА ПРИМЕРКА -укоричени у пластичној фасцикли,

РАДОВИ КОЈИ НИСУ У СКЛАДУ СА УПУСТВОМ ЗА ПИСАЊЕ ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА /број страна, поглавља, фонт и друго/ НЕЋЕ БИТ ПРИМЉЕНИ ЗА ТАКМИЧЕЊЕ,

ПОРЕД ШТАМПАНИХ ПРИМЕРАКА ПРИ ЊИХОВОЈ ПРЕДЈИ ДОНОСИ СЕ И РАД У ЕЛЕКТРОНСКОЈ ФОРМИ НА USB, CD МЕМОРИЈИ.   РАДОВИ ДОСТАВЉЕНИ НА ДРУГИ НАЧИН НЕЋЕ БИТИ ПРИХВАЋЕНИ,

АУТОРИ РАДОВА СУ У ОБАВЕЗИ ДА У НАВЕДЕНОМ ПЕРИОДУ ЛИЧНО ПРЕДАЈУ РАДОВЕ У ЦЕНТРУ ЗА ТАЛЕНТЕ , Устаничка 64. 

ПОЛАЗНИЦИ ПРИ ПРЕДАЈИ РАДОВА СВОЈЕРУЧНО ПОПУЊАВАЈУ БОДОВНИ ФОРМУЛАР КОЈИ ЋЕ БИТИ КОРИШЋЕН НА САМОМ ТАКМИЧЕЊУ.

ТАКОЂЕ ПОЛАЗНИЦИ ЋЕ ПРИ ПРЕДАЈИ РАДОВА ДОБИТИ ИНФОРМАЦИЈЕ О МЕСТУ ОДРЖАВАЊА ТАКМИЧЕЊА, ФОРМАТУ ЗА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈУ, ТЕСТОВИМА ЗНАЊА СА ПРИМЕРИМА ТЕСТОВА СА ПРЕДХОДНИХ ТАКМИЧЕЊА.

ОДРЖАНА СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА.

24.03.2018.

U OBRAZOVNOM SISTEMU „RUĐER BOŠKOVIĆ“ U BEOGRADU, A U ORGANIZACIJI REGIONALNOG CENTRA ZA TALENTE BEOGRAD 2, ODRŽANO JE ČETVRTO PO REDU DRŽAVNO PRVENSTVO ISTRAŽIVAČKIH RADOVA UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA. NA ZAVRŠNOM NIVOU TAKMIČENJA UČESTVOVALO JE 45 UČENIKA IZ 25 SREDNJIH ŠKOLA, KOJI SU SA USPEHOM PROŠLI NIŽE NIVOE TAKMIČENJA U VEOMA JAKOJ I VELIKOJ KONKURENCIJI.

DANAS JE NAJTEŽE BILO KOMISIJAMA DA OD RADOVA SVIH UČESNIKA ODABERU NAJBOLJE, ODLUČIVALE SU VEOMA MALE NIJANSE A NAJUSPEŠNIJI NA DANAŠNJEM TAAKMIČENJU BILI SU :

RAZ. ŠKOLA DISCIPLINA PLASMAN
Sara Milošević II Gimnazija Inđija FIZIKA 1  MESTO
Aleksandar Vujčić IV Srednja tehnička škola Mladenovac INFORMATIKA 1  MESTO
Todor Cvetanović IV Peta beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 1  MESTO
Marija PINJIĆ IV Medicinska škola „7. april“ Novi Sad LIFE SCIENCE 1  MESTO
Raško Karaman I Gimnazija „Svetozar Marković“ Novi Sad ŽIVOTNA SREDINA 1  MESTO
Ana Olujić III Treća beogradska gimnazija ŽIVOTNA SREDINA 1  MESTO
Milica Manojlović IV Treća beogradska gimnazija PSIHOLOGIJA 1  MESTO
Katarina Stanković IV Matematička gimnazija INFORMATIKA 2  MESTO
Ana Mijušković III Treća beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 2  MESTO
Ognjen Dimitrijević IV Peta beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 2  MESTO
Marina Anastasov III Medicinska Škola, Zvezdara LIFE SCIENCE 2  MESTO
Miloš Trusnik II Hemijsko-medicinska škola, Vršac ŽIVOTNA SREDINA 2  MESTO
Sara Antic III Zemunska gimnazija ŽIVOTNA SREDINA 2  MESTO
Milica Damnjanović IV Gimnazija u Kruševcu PSIHOLOGIJA 2  MESTO
Milenko Gavrić IV Gimnazija „Jovan Jovanović Zmaj“ INFORMATIKA 3  MESTO
Aleksa Tomić IV Четврта  beogradska gimnazija INFORMATIKA 3  MESTO
Jasna Prijović IV Dvanaesta beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 3  MESTO
Lara Denić III Peta beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 3  MESTO
Mihailo Mirković II Prva beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 3  MESTO
Miloš Nikolić IV Šabačka gimnazija LIFE SCIENCE 3  MESTO
Katarina Karher II Gimnazija „Veljko Petrović“ Sombor PSIHOLOGIJA 3  MESTO