Monthly Archives - мај 2018

ЗАВРШЕНА НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА 2018

НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА

Дом ученика  средње железничке школе,

Улица : Здравка Челара 16, 11000 Београд

 27.04.2018-29.04.2018. године

Почетак

Завршетак

27.04.2018.године

29.04.2018.године

Укупан број школа

Укупан број ученика

49

117

 

Чланови комисије (жирија)

Декан Географског факултета, Др Дејан Филиповић

др Александар С. Петровић

Студент PhD  Бранко Протић, Географског факултета

Студент PhD  Милица Лукић, Географског факултета

Студент PhD  Александар, Географског факултета

Студент PhD  Ведран Живановић, Географског факултета

Студент PhD  Тијана Лежаић, Географског факултета

Студент PhD  Милица Гачић, Географског факултета

Професор, Светлана Радовић

Национална географска олимпијада се састојала из четири сегмента:

  1. Писмени део се одржао првога дана у трајању од 120 минута а прелиминарни резултати објављени су истог дана у верњим сатима.
  2. Теренски рад је одржан на Ади Хуји у трајању од 150 минута, након чега је комисија приступила исправљању радова.
  3. Након прегледања првог дела теренског рада, реализован је и други део теренског истраживања чији су резултати објављени  истог дана.
  4. Мултимедијални тест састојао се од 40 питања из различитих географских области. Током трајања мултимедијалног теста, извршен је увид у тестове и могућност за жалбе.
НИКОЛИЈА СТАНКОВИЋ III ГИМНАЗИЈА“УРОШ ПРЕДИЋ“ПАНЧЕВО
1 MESTO
НЕМАЊА КУТЛЕШИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“ 1 MESTO
НИКОЛА ВУЛОВИЋ II МЕДИЦИНСКА ШКОЛА „СЕСТРЕ НИНКОВИЦ“ 1 MESTO
МАРТИН САВИЋЕВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „ТАКОВСКИ УСТАНАК“ 1 MESTO
ИГОР ЕСКИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“ 1 MESTO
АЛЕКСА МАРКОВИЋ III ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 1 MESTO
ЈОВАН ПИРГИЋ IV ГИМНАЗИЈА ПОЖАРЕВАЦ 1 MESTO
МИХАИЛО МИЛЕТИЋ III ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА 2 MESTO
МИЛАН ИЛИЋ II ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ БАБУШНИЦА 2 MESTO
ИВАН ПЕШИЋ III ГИМНАЗИЈА“УРОШ ПРЕДИЋ“ПАНЧЕВО 2 MESTO
НИКОЛА ВУЈАСИНОВИЋ IV „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ“ НОВИ САД 2 MESTO
СТРАХИЊА КОСТАДИНОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ 2 MESTO
ВИКТОР ПАЛИКУЋА III III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 2 MESTO
ЖЕЉКО ЈОВАНОВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ 2 MESTO
НИКОЛА НИКОЛИЋ II III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 2 MESTO
МИЛОШ МАРКОВИЋ IV ГИМНАЗИЈА БОРА СТАНКОВИЋ НИШ 3 MESTO
ЛУКА ТАЛОВИЋ III ГИМНАЗИЈА ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ 3 MESTO
ТАМАРА ТУБИЋ IV ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
НИКОЛА СТАНОЈЕВИЋ III V БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ФИЛИП СТЈЕПАНОВИЋ III „МИЛОРАД ВЛАЧИЋ“  ВЛАСЕНИЦА 3 MESTO
ЂОРЂЕ ГЛИГОРИЈЕВИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТИ САВА“ ПОЖЕГА 3 MESTO
МИЛАН ЈОСИЋ III ГИМНАЗИЈА „ФИЛИП ВИШЊИЋ“ БИЈЕЉИНА 3 MESTO
НИКОЛА СМОЛОВИЋ II IX ГИМНАЗИЈА „МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ АЛАС“ 3 MESTO
ДИМИТРИЈЕ МИЛОСАВЉЕВИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“ 3 MESTO
ОГЊЕН ПЕРИЋ I ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ ЛОЗНИЦА 3 MESTO
МАРКО ПАВЛОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ ВРАЊЕ 3 MESTO
МАРИЈАНА МИЋИЋ II „МИЛОРАД ВЛАЧИЋ“ ВЛАСЕНИЦА 3 MESTO
МАТИЈА ЗЕЦ III IV ГИМНАЗИЈА У БЕОГРАДУ 3 MESTO
БОГДАН ПАНТЕЛИЋ III ВАЉЕВСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
АНЂЕЛА ДАМЊАНОВИЋ III ГИМНАЗИЈА ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ 3 MESTO
АРСЕНИЈЕ АРСИЋ II XIV БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ЛАЗАР БУКУМИРОВИЋ II ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ЈОВАН ПЕТРОНИЈЕВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „СВЕТИ САВА“ ПОЖЕГА 3 MESTO
АЛЕКСАНДРА ЈОВАНОВИЋ III III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ЕМИЛИЈА КРАНТИЋ II ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ТАРА ПАПИЋ III САВРЕМЕНА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ОГЊЕН ПРЕДИЋ IV XIII БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
МАТИЈА УРОШЕВИЋ III ВАЉЕВСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ВАСИЛИЈЕ КУБУРОВИЋ II МАТЕМАТИЦКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ВАСИЛИЈЕ ПАНТЕЛИЋ I XIV БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
БОЈАН МИЛИВОЈЕВИЋ III ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ ЛОЗНИЦА 3 MESTO
МИША СТАНКОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ ВРАЊЕ 3 MESTO
ДУШАН МАРЈАНОВИЋ III МЕДИЦИНСКА ШКОЛА ПОЖАРЕВАЦ 3 MESTO
ПЕТАР ЈОВАНОВИЋ III СРЕДЊА ШКОЛА „СВИЛАЈНАЦ“ 3 MESTO
МИХАИЛО МИТИЋ II ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ 3 MESTO
МИХАИЛО ЛАЗИЋ III XIII БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
АЛЕКСАНДАР КАРАЏОВ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ НИШ 3 MESTO

 

UČENICI KOJI SU OSTVARILI PRAVO UČEŠĆA NA BALKANSKOJ GEOGRAFSKOJ OLIMPIJADI  U KATEGORIJI JUNIORA
1 ЈОВАН ПИРГИЋ IV ГИМНАЗИЈА ПОЖАРЕВАЦ
2 АЛЕКСА МАРКОВИЋ III ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
3 ИГОР ЕСКИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“
4 МАРТИН САВИЋЕВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „ТАКОВСКИ УСТАНАК“
5 НИКОЛА ВУЛОВИЋ II МЕДИЦИНСКА ШКОЛА „СЕСТРЕ НИНКОВИЋ“
6 НЕМАЊА КУТЛЕШИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“
7 НИКОЛИЈА СТАНКОВИЋ III ГИМНАЗИЈА“УРОШ ПРЕДИЋ“ПАНЧЕВО
8 НИКОЛА НИКОЛИЋ II III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
U SLUČAJU OTKAZIVANJA NEKOG UČENIKA SA PRAVOM UČEŠĆA NA BGO,                                                        PREMA USPEHU MENJAJU IH SLEDEĆI UČENICI
1 ЖЕЉКО ЈОВАНОВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ
2 ВИКТОР ПАЛИКУЋА III III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
3 СТРАХИЊА КОСТАДИНОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ
PLASMAN NA BALKANSKU GEOGRAFSKU OLIMPIJADU U KATEGORIJI MLAĐIH JUNIORA OSTVARILI SU
ВАСИЛИЈЕ ПАНТЕЛИЋ I XIV БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
ОГЊЕН ПЕРИЋ I ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ ЛОЗНИЦА
ЛУКА ИЛИНЧИЋ I ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“
ИВАН ЈОРДАНОВИЋ I ГИМНАЗИЈА У ОБРЕНОВЦУ
U SLUČAJAJU OTKAZIVANJA UČEŠĆA UČENIKA SA PREDHODNOG SPISKA MLAĐIH JUNIORA PREMA USPEHU MENJAJU IH
ЛАЗАР ГАЧИЋ I ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА
СТЕВАН КУЛИЋ I ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ НИШ
МИЛАН МИХАЈЛОВИЋ I ГИМНАЗИЈА ПОЖАРЕВАЦ

pisani deo terenskog zadatka (1)

PISANI TEST NGO 2018 (2)

terenski deo terenskog zadatka (1)

Državno prvenstvo radova iz ekonomije

Državno prvenstvo radova iz ekonomije

Finale Državnog prvenstva radova iz ekonomije za srednjoškolce, održano je u subotu, 14. aprila po četvrti put u organizaciji FEFA fakulteta i Regionalnog centra za talente Beograd 2.
Nakon uvodne reči dekana FEFA, prof. dr Nebojše Savića i direktora Regionalnog centra za talente – Beograd 2, Nikole Srzentića, devetoro finalista imalo je na raspolaganju dvanaest minuta da prezentuje svoj rad tročlanoj komisiji koju su činile profesorke FEFA – Snežana Konjikušić, Ana Vjetrov, Jelisaveta Lazarević.
Ovogodišnje teme bile su

Ekonomski efekti BREGZITA ,

Veštačka inteligencija – da li prednosti prevazilaze rizike i

Evropska migrantska kriza – ekonomski i politički izazovi,

koje su finalisti birali u skladu sa svojim interesovanjima.

Nakon njihovih prezentacija i većanja komisije, usledilo je svečano proglašenje pobednika:

Marko Filipović – I mesto, Ekonomsko-ugostiteljska škola, Sombor;

Danilo Radonjić – II mesto, Trgovinsko – ugostiteljska škola, Leskovac i

Smiljana Vidić – III mesto, I Beogradska gimnazija.

10 MEDALJA ZA POLAZNIKE CENTRA

na 25 Internacionalnoj konferenciji mladih naučnika ekipa polaznika Regionalnog centra za talente Beograd 2, ostvarila je maksimalan učinak. Jedaneest učesnika koji su predstavljali Centar i Srbiju osvojilo je isto toliko priznanja.

Ana Mijušković Treća beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/ ZLATNA MEDALJA
Sara Milošević Gimnazija Indjija INŽINJERING SREBRNA MEDALJA
Aleksandra Gazikalović Prva beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/ BRONZANA MEDALJA
Todor Cvetanović Peta beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/ ZLATNA MEDALJA
Ana Radović Treća beogradska gimnazija Životna sredina BRONZANA MEDALJA
Uroš Filipović VI beogradska gimnazija Informatika BRONZANA MEDALJA
Aleksandar Vujčić tehnička škola Mladenovac Informatika SREBRNA MEDALJA
Dimitrije Rajčić Matematička gimnazija Matematika SPECIJALNA NAGRADA
Kale Stankovic Matematička gimnazija Informatika ZLATNA MEDALJA
Marija PINJIĆ Medicinska škola „7. april“ N.Sad LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/ ZLATNA MEDALJA
Veljko Djondovic Cetvrta gimnazija u Beogradu INŽINJERING BRONZANA MEDALJA

 

Kompletan izveštaj sa takmičenja možete preuzeti OVDE-report