Monthly Archives - март 2019

ПРЕДАЈА РАДОВА ЗА Такмичење талентованих ученика основних и средњих школа по научним дисциплинама

Предаја радова за Такмичење талентованих ученика основних и средњих школа по научним дисциплинама је од 

05. до 10. априла. 2019 године

Радови се предају лично у Центру за таленте сваког дана у наведеном периоду од 10 до 15 часова. 

Лично, јер сваки полазник је у обавези да попуни формулар пријаве за такмичење као и бодовни формулар за комисије.  При предаји радова сваки полазник ће добити информацију о месту одржавања такмиченја и сатницу истог.

РАДОВИ СЕ ПРЕДАЈУ У 4 /ЧЕТИРИ/ ШТАМПАНА ПРИМЕРКА  И ЕЛЕКТРОНСКOМ ФОРМАТУ НА USB МЕМОРИЈИ.

ДЕТАЉНЕ СМЕРНИЦЕ МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ  ОВДЕ- 2 TAKMICENJE TALENATA

КАКО ЈЕ ОПИСАНО У СМЕРНИЦАМА ЗА ТАКМИЧЕЊЕ ЈЕ ПОТРЕБНА И ИЗРАДА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈА. ПОСТЕР СЕ НЕ ПРЕДАЈЕ ЦЕНТРУ ВЕЋ ГА УЧЕНИЦИ ДОНОСЕ ДИРЕКТНО НА ТАКМИЧЕНЈЕ. 

УПУСТВО ЗА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈУ МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ-Obrazac postera – školska 2018-19

ДРУГИ СЕГМЕНТ ТАКМИЧЕЊА  ТЕСТОВИ

ГРАДИВО КОЈЕ ЋЕ БИТИ ЗАСТУПЉЕНО НА ТЕСТОВИМА 

  Teme 7 razred

Teme 8 razred

Области за тестове – Регионално и Републичко такмичење  СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА

Након одржаног првог круга такмичења на коме је било пријављено 180 истраживачких пројеката из 9 научних области. за завршни – ФИНАЛНИ НИВО ТАКМИЧЕЊА, КОЈЕ СЕ ОДРЖАВА 30. МАРТА ПЛАСИРАЛО СЕ 69 УЧЕНИКА.

ПОКРОВИТЕЉ

СМОТРЕ РАДОВА НАУЧНОГ И УМЕТНИЧКОГ СТВАРАЛАШТВА ТАЛЕНАТА

ОРГАНИЗАТОР

Смотра истраживачких радова ученика средњих школа

ДОМАЋИН

Образовни систем „Руђер Бошковић”, Београд

Кнеза Вишеслава 17.

ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА – САТНИЦА

9.00 – 9.40Долазак  учесника
9.20 – 9.40ЧЕКИРАЊЕ УЧЕСНИКА
9.40 – 9.45ПОЗДРАВНИ ГОВОР ДОМАЋИНА
9.45 – 9.55УЛАЗАК У УЧИОНИЦЕ
10.00 –ПОЧЕТАК ПРЕЗЕНТАЦИЈА РАДОВА ПО НАУЧНИМ ОБЛАСТИМА
12.00 – 12.15ПАУЗА /ОСВЕЖЕЊЕ, СЕНДВИЧИ
12.15 –  14.30НАСТАВАК ПРЕЗЕНТАЦИЈА
14.45 – 15.00ДОДЕЛА ДИПЛОМА И МЕДАЉА

РАСПОРЕД НАУЧНИХ ОБЛАСТИ ПО УЧИОНИЦАМА И КОМИСИЈАМА

Р.Б.НАУЧНА ОБЛАСТУЧИОНИЦА
1МАТЕМАТИКА1
2ФИЗИКА2
3ИНФОРМАТИКА3
4ЖИВОТНА СРЕДИНА4
5LIFE SCIENCE – Биологија + Хемија5
6ГЕОГРАФИЈА6
7ПСИХОЛОГИЈА + СОЦИОЛОГИЈА7
8ИСТОРИЈА8

 ПЛАСИРАНИ УЧЕСНИЦИ ЗАВРШНОГ НИВОА

1АнаРадовићIVТрећа београдска гимназијаЖИВОТНА СРЕДИНА
2ЈованаСтијепићIIIШеста београдска гимназијаЖИВОТНА СРЕДИНА
3ЛукаВидовићIIIГимназија „Јован Јовановић Змај“ЖИВОТНА СРЕДИНА
4МилошТрусникIIIХемијско-медицинска школа ВршацЖИВОТНА СРЕДИНА
5СташаСибиновићIIТринаеста београдска гимназијаЖИВОТНА СРЕДИНА
6МилицаСуботићIIМедицинска скола ЗвездараЖИВОТНА СРЕДИНА
7ЈованаЈеремићIIIМедицинска скола ЗвездараЖИВОТНА СРЕДИНА
8РашкоКараманIIГимназија „Светозар Марковиц“ Нови СадЖИВОТНА СРЕДИНА
9БранкаКрњајаIIIМатематичка гимназијаЖИВОТНА СРЕДИНА
10ИваРадуновићIVСавремена ГимназијаСОЦИОЛОГИЈА
11МихаилоЗивковићIV9мај НисСОЦИОЛОГИЈА
12КатаринаКархерIIIГимназија „Вељко Петровић“ СомборПСИХОЛОГИЈА
13ЛенкаНастасићIVГимназија „Вељко Петровић“ СомборПСИХОЛОГИЈА
14МихаилоКљајевићIIIГимназија „Урош Предић“ ПанчевоПСИХОЛОГИЈА
15ДавидХрубењаIIIЕлектронске сколе „Михајло Пупин“ Нови СадПСИХОЛОГИЈА
16ВикторијаЈовановићIIIГимназија у ЛебануПСИХОЛОГИЈА
17ИвонаКатицIIIЗемунска гимназијаПСИХОЛОГИЈА
18АлексаВучковићIМатематичка гимназијаМАТЕМАТИКА
19АлександарЂорђевићIVГимназија Борислав Петров Браца, ВрсацМАТЕМАТИКА
20ДимитријеРајцицIVМатематицка гимназијаМАТЕМАТИКА
21ДушанЦвијетићIVГимназија „Урош Предић“ ПанчевоМАТЕМАТИКА
22КатаринаТадићIIXIV београдска гимназијаМАТЕМАТИКА
23МаркоМиловановIЕТШ“Никола Тесла“, ПанчевоМАТЕМАТИКА
24СергејВукасовићIIIГимазија „Урош Предић“ ПанчевоМАТЕМАТИКА
25ТеодораГрујичићIIIГимназија „Урош Предић“МАТЕМАТИКА
26ОгњенПетровIIМатематичка гимназија у БеоградуМАТЕМАТИКА
27АнаОлујићIVТрећа београдска гимназијаLIFE SCIENCE
28АнаРадовићIVТрећа београдска гимназијаLIFE SCIENCE
29АнаМијушковићIVТрећа београдска гимназијаLIFE SCIENCE
30ДаријаМилићIIТринаеста београдска гимназијаLIFE SCIENCE
31ДјордјоТинторIVЗуботехничка школаLIFE SCIENCE
32ГлигоријеГлигорићIIIГимназија „ Вук Караџић ”, ЛозницаLIFE SCIENCE
33ИсидораПоповићIIIТреца београдска гимназијаLIFE SCIENCE
34МартинМартиновићIIГимназија „Светозар Марковић ” НишLIFE SCIENCE
35МихаилоМирковићIIIПрва београдска гимназијаLIFE SCIENCE
36ВалентинаСјеничићIIIIX гимназија „Михаило Петровић Алас“LIFE SCIENCE
37АнастасијаМиленковићIIЕкономско-трговинска школа „Паја Маргановић“, ПанчевоИСТОРИЈА
38МлађанКовачићIIIМедицинска сколаИСТОРИЈА
39ВеселинВрачарIIгимназија „Урош Предић“ИСТОРИЈА
40ИлијаТепшићIIIГимназија „Урош Предић“ ПанчевоИСТОРИЈА
41ИсидораРадосављевићIIIГимназија „Урош Предић“ ПанчевоИСТОРИЈА
42АлександарРаденковићIIIТрећа београдска гимназијаИНФОРМАТИКА
43ЈарославВеселиIIЕлектротехничка Школа „Никола Тесла“ИНФОРМАТИКА
44НевенаВасилевскаIVПета београдска гимназијаИНФОРМАТИКА
45НиколаПештанацIIIМашинска школа „Панчево“, ПанчевоИНФОРМАТИКА
46ВладимирКрстићIIIГимназија „Урош Предић“ИНФОРМАТИКА
47ВалеријаРанкићIIIГимназија у ЛазаревцуИНФОРМАТИКА
48ВукЈањушевићIV београдска гимназијаИНФОРМАТИКА
49Милос СекуловићIIIГимназија „Урош Предић“ Панцево
МАТЕМАТИКА
50ИванСергејевIIIЕТШ „Никола Тесла“ИНФОРМАТИКА
51НиколаСтојановIVМашинска школа „Панчево“ИНФОРМАТИКА
52VељкоЂондовићIIIЧетврта београдска гимназијаИНФОРМАТИКА
53АлексаАндријасевићIIОсма београдска гимназијаГЕОГРАФИЈА 
54АндјелијаЋирићIIГимназија ПиротГЕОГРАФИЈА 
55ЕмилијаКрантићIIIОсма београдска гимназијаГЕОГРАФИЈА 
56ИсидораРанисављевићIIIОсма београдска гимназијаГЕОГРАФИЈА 
57ЈеленаЂорђевићIIгимназија ПиротГЕОГРАФИЈА 
58МаријаМилутинIIV београдска гимназијаГЕОГРАФИЈА 
59ТијанаМарковићIIIОсма београдска гимназијаГЕОГРАФИЈА 
60ЛукаДјуровићIIIГимназија „Патријарх Павле“ГЕОГРАФИЈА 
61ДусанЈовицIIСредња скола ГроцкаГЕОГРАФИЈА 
62УросСтојановIIIОсма београдска гимназијаГЕОГРАФИЈА 
63ДанилоЗечевићIVГимназија „Урош Предић“ ПанчевоФИЗИКА
64Едвард ГабријелЕтинскиIIIГимназија „Урош Предић“ , ПанчевоФИЗИКА
65ГајаБракусIIГимназија Јован Јовановиц ЗмајФИЗИКА
66АњаСтанићIIIМатематицка гимназијаФИЗИКА
67ФилипКолџићIIIМатематицка гимназијаФИЗИКА
68СараМилошевићIIIГимназија ИнђијаФИЗИКА

ОДРЖАН ШКОЛСКИ НИВО НАЦИОНАЛНЕ ГЕОГРАФСКЕ ОЛИМПИЈАДЕ

Одржан је ШКОЛСКИ НИВО Национелне географске олимпијаде у организацији Регионалног центра за таленте Београд 2, уз сарадњу са Географским факултетом Београдског Универзитета.

На школском нивоу такмичења учествовало је 976 ученика из преко 80 средњих школа из целе Србије. 

 Наредни ниво такмичења одржаће се 23. марта.

Детаљније на сајту НГО.