Author - Nikola Srzentić

РЕЗУЛТАТИ НАУЧНОГ ПОДМЛАТКА ЦЕНТРА

НА ЗАВРШНОМ ИСПИТУ ПОЛАЗНИКА ЦЕНТРА УЧЕНИКА 3,4,5 И 6 РАЗРЕДА ОСНОВНИХ ШКОЛА

ПОСТИГНУТИ СУ СЛЕДЕЋИ РЕЗУЛТАТИ :

IME I PREZIME ŠKOLA RAZRED PREDMET OSVOJENO MESTO
Milica Veselinović OŠ „NIKOLA TESLA“ 5. Biologija drugo
Nikola Tokmaković OŠ „UJEDINJENE NACIJE“ 6. Biologija prvo
Viktor Raičević OŠ “ STEFAN DEČANSKI“ 6. Biologija treće
Dijana Beškoski OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 6. Biologija prvo
Vladimir Đurić OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Informatika treće
Ilija Prodanović OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Informatika prvo
Mihajlo Janićijević OŠ „JAJINCI“ 5. Informatika prvo
Marko Jablanović OŠ „BORA STANKOVIĆ“ 6. Informatika drugo
Petar Radosavljević OŠ „DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Informatika drugo
Filip Papić OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 5. Informatika drugo
Marko Krstić OŠ „VOJVODA RADOMIR PUTNIK“ 6. Informatika treće
Darko Mićunović OŠ „NIKOLA TESLA“ 6. Informatika drugo
Lazar Milivojević OŠ „MIHAJLO PUPIN“ 6. Informatika treće
Jovan Milivojević OŠ „MIHAJLO PUPIN“ 5. Informatika treće
Ognjen Popović OŠ „LJUBA NENADOVIĆ“ 5. Informatika treće
Katarina Stojiljković OŠ “ STEVAN SINĐELIĆ“ 6. Engleski jezik treće
Petra Popović OŠ „LJUBA NENADOVIĆ“ 6. Engleski jezik treće
Antonina Obradović OŠ “ STEVAN SINĐELIĆ“ 6. Engleski jezik drugo
Nina Jevtić OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 6. Engleski jezik drugo
Mihajlo Janićijević OŠ „JAJINCI“ 5. Engleski jezik prvo
Enis Šerifi OŠ „OLGA PETROV“ 6. Matematika drugo
David Spasić OŠ „DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 6. Matematika prvo
Aleksa Milikić OŠ „BRANISLAV NUŠIĆ“ 6. Matematika drugo
Ljiljana Konjević OŠ “ STEFAN DEČANSKI“ 6. Matematika prvo
Nikola Tokmaković OŠ „UJEDINJENE NACIJE“ 6. Matematika prvo
Anja Pašić OŠ  „14. OKTOBAR“ 6. Matematika drugo
Nemanja Pavlović OŠ „FRANCE PREŠERN“ 6. Matematika drugo
Jovana Ignjatović OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 6. Matematika prvo
Vladimir Đurić OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Matematika treće
Andjelina Blagojević OŠ „VUK KARADŽIĆ“ 5. Matematika treće
Marta Ošmjanski OŠ „VOJVODA RADOMIR PUTNIK“ 5. Matematika drugo
Irina Ošmjanski OŠ „VOJVODA RADOMIR PUTNIK“ 5. Matematika treće
Rastko Marjanović OŠ „DR ARČIBALD RAJS“ 5. Matematika drugo
Andrej Popović OŠ „ĐURA JAKŠIĆ“ 5. Matematika prvo
Natalija Šević OŠ „SVETOZAR MARKOVIĆ“ 5. Matematika prvo
Petra Ćirović OŠ „VLADISLAV RIBNIKAR“ 5. Matematika prvo
Igor Živanović OŠ „DR ARČIBALD RAJS“ 5. Matematika prvo
Ognjen Sulaver OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Matematika drugo
Mihajlo Janićijević OŠ „JAJINCI“ 5. Matematika drugo
Veljko Milovanović OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 4. Matematika drugo
Jasna Grujić OŠ  „20. OKTOBAR“ 4. Matematika drugo
Vanja Jović OŠ „UJEDINJENE NACIJE“ 4. Matematika prvo
Mihajlo Karanović OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 4. Matematika prvo
Petar Prnjajić OŠ „UJEDINJENE NACIJE“ 3. Matematika prvo

ЗАВРШЕНА НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА 2018

НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА

Дом ученика  средње железничке школе,

Улица : Здравка Челара 16, 11000 Београд

 27.04.2018-29.04.2018. године

Почетак

Завршетак

27.04.2018.године

29.04.2018.године

Укупан број школа

Укупан број ученика

49

117

 

Чланови комисије (жирија)

Декан Географског факултета, Др Дејан Филиповић

др Александар С. Петровић

Студент PhD  Бранко Протић, Географског факултета

Студент PhD  Милица Лукић, Географског факултета

Студент PhD  Александар, Географског факултета

Студент PhD  Ведран Живановић, Географског факултета

Студент PhD  Тијана Лежаић, Географског факултета

Студент PhD  Милица Гачић, Географског факултета

Професор, Светлана Радовић

Национална географска олимпијада се састојала из четири сегмента:

  1. Писмени део се одржао првога дана у трајању од 120 минута а прелиминарни резултати објављени су истог дана у верњим сатима.
  2. Теренски рад је одржан на Ади Хуји у трајању од 150 минута, након чега је комисија приступила исправљању радова.
  3. Након прегледања првог дела теренског рада, реализован је и други део теренског истраживања чији су резултати објављени  истог дана.
  4. Мултимедијални тест састојао се од 40 питања из различитих географских области. Током трајања мултимедијалног теста, извршен је увид у тестове и могућност за жалбе.
НИКОЛИЈА СТАНКОВИЋ III ГИМНАЗИЈА“УРОШ ПРЕДИЋ“ПАНЧЕВО
1 MESTO
НЕМАЊА КУТЛЕШИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“ 1 MESTO
НИКОЛА ВУЛОВИЋ II МЕДИЦИНСКА ШКОЛА „СЕСТРЕ НИНКОВИЦ“ 1 MESTO
МАРТИН САВИЋЕВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „ТАКОВСКИ УСТАНАК“ 1 MESTO
ИГОР ЕСКИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“ 1 MESTO
АЛЕКСА МАРКОВИЋ III ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 1 MESTO
ЈОВАН ПИРГИЋ IV ГИМНАЗИЈА ПОЖАРЕВАЦ 1 MESTO
МИХАИЛО МИЛЕТИЋ III ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА 2 MESTO
МИЛАН ИЛИЋ II ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ БАБУШНИЦА 2 MESTO
ИВАН ПЕШИЋ III ГИМНАЗИЈА“УРОШ ПРЕДИЋ“ПАНЧЕВО 2 MESTO
НИКОЛА ВУЈАСИНОВИЋ IV „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ“ НОВИ САД 2 MESTO
СТРАХИЊА КОСТАДИНОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ 2 MESTO
ВИКТОР ПАЛИКУЋА III III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 2 MESTO
ЖЕЉКО ЈОВАНОВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ 2 MESTO
НИКОЛА НИКОЛИЋ II III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 2 MESTO
МИЛОШ МАРКОВИЋ IV ГИМНАЗИЈА БОРА СТАНКОВИЋ НИШ 3 MESTO
ЛУКА ТАЛОВИЋ III ГИМНАЗИЈА ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ 3 MESTO
ТАМАРА ТУБИЋ IV ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
НИКОЛА СТАНОЈЕВИЋ III V БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ФИЛИП СТЈЕПАНОВИЋ III „МИЛОРАД ВЛАЧИЋ“  ВЛАСЕНИЦА 3 MESTO
ЂОРЂЕ ГЛИГОРИЈЕВИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТИ САВА“ ПОЖЕГА 3 MESTO
МИЛАН ЈОСИЋ III ГИМНАЗИЈА „ФИЛИП ВИШЊИЋ“ БИЈЕЉИНА 3 MESTO
НИКОЛА СМОЛОВИЋ II IX ГИМНАЗИЈА „МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ АЛАС“ 3 MESTO
ДИМИТРИЈЕ МИЛОСАВЉЕВИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“ 3 MESTO
ОГЊЕН ПЕРИЋ I ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ ЛОЗНИЦА 3 MESTO
МАРКО ПАВЛОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ ВРАЊЕ 3 MESTO
МАРИЈАНА МИЋИЋ II „МИЛОРАД ВЛАЧИЋ“ ВЛАСЕНИЦА 3 MESTO
МАТИЈА ЗЕЦ III IV ГИМНАЗИЈА У БЕОГРАДУ 3 MESTO
БОГДАН ПАНТЕЛИЋ III ВАЉЕВСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
АНЂЕЛА ДАМЊАНОВИЋ III ГИМНАЗИЈА ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ 3 MESTO
АРСЕНИЈЕ АРСИЋ II XIV БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ЛАЗАР БУКУМИРОВИЋ II ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ЈОВАН ПЕТРОНИЈЕВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „СВЕТИ САВА“ ПОЖЕГА 3 MESTO
АЛЕКСАНДРА ЈОВАНОВИЋ III III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ЕМИЛИЈА КРАНТИЋ II ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ТАРА ПАПИЋ III САВРЕМЕНА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ОГЊЕН ПРЕДИЋ IV XIII БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
МАТИЈА УРОШЕВИЋ III ВАЉЕВСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ВАСИЛИЈЕ КУБУРОВИЋ II МАТЕМАТИЦКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ВАСИЛИЈЕ ПАНТЕЛИЋ I XIV БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
БОЈАН МИЛИВОЈЕВИЋ III ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ ЛОЗНИЦА 3 MESTO
МИША СТАНКОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ ВРАЊЕ 3 MESTO
ДУШАН МАРЈАНОВИЋ III МЕДИЦИНСКА ШКОЛА ПОЖАРЕВАЦ 3 MESTO
ПЕТАР ЈОВАНОВИЋ III СРЕДЊА ШКОЛА „СВИЛАЈНАЦ“ 3 MESTO
МИХАИЛО МИТИЋ II ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ 3 MESTO
МИХАИЛО ЛАЗИЋ III XIII БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
АЛЕКСАНДАР КАРАЏОВ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ НИШ 3 MESTO

 

UČENICI KOJI SU OSTVARILI PRAVO UČEŠĆA NA BALKANSKOJ GEOGRAFSKOJ OLIMPIJADI  U KATEGORIJI JUNIORA
1 ЈОВАН ПИРГИЋ IV ГИМНАЗИЈА ПОЖАРЕВАЦ
2 АЛЕКСА МАРКОВИЋ III ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
3 ИГОР ЕСКИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“
4 МАРТИН САВИЋЕВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „ТАКОВСКИ УСТАНАК“
5 НИКОЛА ВУЛОВИЋ II МЕДИЦИНСКА ШКОЛА „СЕСТРЕ НИНКОВИЋ“
6 НЕМАЊА КУТЛЕШИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“
7 НИКОЛИЈА СТАНКОВИЋ III ГИМНАЗИЈА“УРОШ ПРЕДИЋ“ПАНЧЕВО
8 НИКОЛА НИКОЛИЋ II III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
U SLUČAJU OTKAZIVANJA NEKOG UČENIKA SA PRAVOM UČEŠĆA NA BGO,                                                        PREMA USPEHU MENJAJU IH SLEDEĆI UČENICI
1 ЖЕЉКО ЈОВАНОВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ
2 ВИКТОР ПАЛИКУЋА III III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
3 СТРАХИЊА КОСТАДИНОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ
PLASMAN NA BALKANSKU GEOGRAFSKU OLIMPIJADU U KATEGORIJI MLAĐIH JUNIORA OSTVARILI SU
ВАСИЛИЈЕ ПАНТЕЛИЋ I XIV БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
ОГЊЕН ПЕРИЋ I ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ ЛОЗНИЦА
ЛУКА ИЛИНЧИЋ I ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“
ИВАН ЈОРДАНОВИЋ I ГИМНАЗИЈА У ОБРЕНОВЦУ
U SLUČAJAJU OTKAZIVANJA UČEŠĆA UČENIKA SA PREDHODNOG SPISKA MLAĐIH JUNIORA PREMA USPEHU MENJAJU IH
ЛАЗАР ГАЧИЋ I ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА
СТЕВАН КУЛИЋ I ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ НИШ
МИЛАН МИХАЈЛОВИЋ I ГИМНАЗИЈА ПОЖАРЕВАЦ

pisani deo terenskog zadatka (1)

PISANI TEST NGO 2018 (2)

terenski deo terenskog zadatka (1)

Državno prvenstvo radova iz ekonomije

Državno prvenstvo radova iz ekonomije

Finale Državnog prvenstva radova iz ekonomije za srednjoškolce, održano je u subotu, 14. aprila po četvrti put u organizaciji FEFA fakulteta i Regionalnog centra za talente Beograd 2.
Nakon uvodne reči dekana FEFA, prof. dr Nebojše Savića i direktora Regionalnog centra za talente – Beograd 2, Nikole Srzentića, devetoro finalista imalo je na raspolaganju dvanaest minuta da prezentuje svoj rad tročlanoj komisiji koju su činile profesorke FEFA – Snežana Konjikušić, Ana Vjetrov, Jelisaveta Lazarević.
Ovogodišnje teme bile su

Ekonomski efekti BREGZITA ,

Veštačka inteligencija – da li prednosti prevazilaze rizike i

Evropska migrantska kriza – ekonomski i politički izazovi,

koje su finalisti birali u skladu sa svojim interesovanjima.

Nakon njihovih prezentacija i većanja komisije, usledilo je svečano proglašenje pobednika:

Marko Filipović – I mesto, Ekonomsko-ugostiteljska škola, Sombor;

Danilo Radonjić – II mesto, Trgovinsko – ugostiteljska škola, Leskovac i

Smiljana Vidić – III mesto, I Beogradska gimnazija.

10 MEDALJA ZA POLAZNIKE CENTRA

na 25 Internacionalnoj konferenciji mladih naučnika ekipa polaznika Regionalnog centra za talente Beograd 2, ostvarila je maksimalan učinak. Jedaneest učesnika koji su predstavljali Centar i Srbiju osvojilo je isto toliko priznanja.

Ana Mijušković Treća beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/ ZLATNA MEDALJA
Sara Milošević Gimnazija Indjija INŽINJERING SREBRNA MEDALJA
Aleksandra Gazikalović Prva beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/ BRONZANA MEDALJA
Todor Cvetanović Peta beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/ ZLATNA MEDALJA
Ana Radović Treća beogradska gimnazija Životna sredina BRONZANA MEDALJA
Uroš Filipović VI beogradska gimnazija Informatika BRONZANA MEDALJA
Aleksandar Vujčić tehnička škola Mladenovac Informatika SREBRNA MEDALJA
Dimitrije Rajčić Matematička gimnazija Matematika SPECIJALNA NAGRADA
Kale Stankovic Matematička gimnazija Informatika ZLATNA MEDALJA
Marija PINJIĆ Medicinska škola „7. april“ N.Sad LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/ ZLATNA MEDALJA
Veljko Djondovic Cetvrta gimnazija u Beogradu INŽINJERING BRONZANA MEDALJA

 

Kompletan izveštaj sa takmičenja možete preuzeti OVDE-report

УРОШ ФИЛИПОВИЋ – ДОБИТНИК ПРЕСТИЖНЕ НАГРАДЕ

Фотографија корисника Drago Talentić

TREĆA GODINA ZA REDOM DA POLAZNICI CENTRA OSVAJAJU NAGRADU Svetske organizacije za intelektualnu svojinu.
Ove godine nagradu je dobio UROŠ FILIPOVIĆ, učenik VI beogradske gimnazije, i dugogodišnji polaznik Centra za talente.

ČESTITKE UROŠU OD SVIH IZ CENTRA ZA TALENTE. A ZNAMO DA OVO NIJE KRAJ NAGRADAMA I DA ĆE IH U BUDUĆNOSTI BITI JOŠ PUNO.
BRVO UROŠE !

VELIKO HVALA UROŠU NA SVIM NAGRADAMA KOJE JE DOBIO KAO POLAZNIK CENTRA.

DETALJNO :
http://www.zis.gov.rs/upload/135_godisnjica.pdf

 

ПРЕДЈА РАДОВА ЗА РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ ТАЛЕНАТА

Регионално такмичење истраживачких радова ученика ОСНОВНИХ и СРЕДНЈИХ ШКОЛА по научним дисциплинама, одржава се 12. маја.  Организатор такмичења Регионални центар за таленте Београд 2. у обавези је да комисијама достави радове минимум 20. дна пре почетка такмичења.

ПРИЈЕМ РАДОВА ЈЕ У ПЕРИОДУ ОД 10 ДО 15 АПРИЛА

РАДОВИ СЕ ПРЕДАЈУ У ТРИ /3/ ШТАМПАНА ПРИМЕРКА -укоричени у пластичној фасцикли,

РАДОВИ КОЈИ НИСУ У СКЛАДУ СА УПУСТВОМ ЗА ПИСАЊЕ ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА /број страна, поглавља, фонт и друго/ НЕЋЕ БИТ ПРИМЉЕНИ ЗА ТАКМИЧЕЊЕ,

ПОРЕД ШТАМПАНИХ ПРИМЕРАКА ПРИ ЊИХОВОЈ ПРЕДЈИ ДОНОСИ СЕ И РАД У ЕЛЕКТРОНСКОЈ ФОРМИ НА USB, CD МЕМОРИЈИ.   РАДОВИ ДОСТАВЉЕНИ НА ДРУГИ НАЧИН НЕЋЕ БИТИ ПРИХВАЋЕНИ,

АУТОРИ РАДОВА СУ У ОБАВЕЗИ ДА У НАВЕДЕНОМ ПЕРИОДУ ЛИЧНО ПРЕДАЈУ РАДОВЕ У ЦЕНТРУ ЗА ТАЛЕНТЕ , Устаничка 64. 

ПОЛАЗНИЦИ ПРИ ПРЕДАЈИ РАДОВА СВОЈЕРУЧНО ПОПУЊАВАЈУ БОДОВНИ ФОРМУЛАР КОЈИ ЋЕ БИТИ КОРИШЋЕН НА САМОМ ТАКМИЧЕЊУ.

ТАКОЂЕ ПОЛАЗНИЦИ ЋЕ ПРИ ПРЕДАЈИ РАДОВА ДОБИТИ ИНФОРМАЦИЈЕ О МЕСТУ ОДРЖАВАЊА ТАКМИЧЕЊА, ФОРМАТУ ЗА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈУ, ТЕСТОВИМА ЗНАЊА СА ПРИМЕРИМА ТЕСТОВА СА ПРЕДХОДНИХ ТАКМИЧЕЊА.

ОДРЖАНА СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА.

24.03.2018.

U OBRAZOVNOM SISTEMU „RUĐER BOŠKOVIĆ“ U BEOGRADU, A U ORGANIZACIJI REGIONALNOG CENTRA ZA TALENTE BEOGRAD 2, ODRŽANO JE ČETVRTO PO REDU DRŽAVNO PRVENSTVO ISTRAŽIVAČKIH RADOVA UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA. NA ZAVRŠNOM NIVOU TAKMIČENJA UČESTVOVALO JE 45 UČENIKA IZ 25 SREDNJIH ŠKOLA, KOJI SU SA USPEHOM PROŠLI NIŽE NIVOE TAKMIČENJA U VEOMA JAKOJ I VELIKOJ KONKURENCIJI.

DANAS JE NAJTEŽE BILO KOMISIJAMA DA OD RADOVA SVIH UČESNIKA ODABERU NAJBOLJE, ODLUČIVALE SU VEOMA MALE NIJANSE A NAJUSPEŠNIJI NA DANAŠNJEM TAAKMIČENJU BILI SU :

RAZ. ŠKOLA DISCIPLINA PLASMAN
Sara Milošević II Gimnazija Inđija FIZIKA 1  MESTO
Aleksandar Vujčić IV Srednja tehnička škola Mladenovac INFORMATIKA 1  MESTO
Todor Cvetanović IV Peta beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 1  MESTO
Marija PINJIĆ IV Medicinska škola „7. april“ Novi Sad LIFE SCIENCE 1  MESTO
Raško Karaman I Gimnazija „Svetozar Marković“ Novi Sad ŽIVOTNA SREDINA 1  MESTO
Ana Olujić III Treća beogradska gimnazija ŽIVOTNA SREDINA 1  MESTO
Milica Manojlović IV Treća beogradska gimnazija PSIHOLOGIJA 1  MESTO
Katarina Stanković IV Matematička gimnazija INFORMATIKA 2  MESTO
Ana Mijušković III Treća beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 2  MESTO
Ognjen Dimitrijević IV Peta beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 2  MESTO
Marina Anastasov III Medicinska Škola, Zvezdara LIFE SCIENCE 2  MESTO
Miloš Trusnik II Hemijsko-medicinska škola, Vršac ŽIVOTNA SREDINA 2  MESTO
Sara Antic III Zemunska gimnazija ŽIVOTNA SREDINA 2  MESTO
Milica Damnjanović IV Gimnazija u Kruševcu PSIHOLOGIJA 2  MESTO
Milenko Gavrić IV Gimnazija „Jovan Jovanović Zmaj“ INFORMATIKA 3  MESTO
Aleksa Tomić IV Четврта  beogradska gimnazija INFORMATIKA 3  MESTO
Jasna Prijović IV Dvanaesta beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 3  MESTO
Lara Denić III Peta beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 3  MESTO
Mihailo Mirković II Prva beogradska gimnazija LIFE SCIENCE 3  MESTO
Miloš Nikolić IV Šabačka gimnazija LIFE SCIENCE 3  MESTO
Katarina Karher II Gimnazija „Veljko Petrović“ Sombor PSIHOLOGIJA 3  MESTO

Предавање о Биотехнологији

  1. Центар за таленте   24.02.2018. са почетком у 11.00 часова
  2. Предавач професор  др Љубиша Тописировић, професор Биолошког факултета  и директор Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство у пензији. 

 

Резултат слика за биотехнологија

Сви који желе да присуствују предаванју су ДОБРОДИШЛИ !!!

 

„ЗНАЊЕМ У БУДУЋНОСТ“

 

ИЗЛОЖБА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈА НАЈУСПЕШНИЈИХ ИСТРАЖИВАЧКИХ ПРОЈЕКАТА СА КОЈИМА СУ ПОЛАЗНИЦИ РЕГИОНАЛНОГ ЦЕНТРА ОСВОЈИЛИ НАЈВИШИ ПЛАСМАН НА СВЕТСКИМ ПРВЕНСТВИМА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА ОД 2012-2017 ГОДИНЕ

OSVAJAČI MEDALJA ICYS 2

ИЗЛОЖБА ЋЕ БИТИ ОТВОРЕНА ОД 8. ДО 15. ФЕБРУАРА

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ДОБИТНИК СВЕТОСАВСКЕ НАГРАДЕ

Регионални центар за таленте Београд 2.

  1. У последњих пет година полазници овог центра су освојили чак 51 медаљу на међународним такмичењима.
  2. У претходној години су организовали Светски географску олимпијаду, манифестацију за студенте,
  3. основали су Националну географску олимпијаду.                                                                                                               Дају видљив допринос развоју формалног и неформалног                                                    образовања за даровите ученике.       
  4.