Н О В О С Т И

Награда Светске организације за интелектуалну својину полазнику ЦЕНТРА

 

Сара Милошевић, полазница Регионалног центра за таленте   освојила  награду Светске организације за интелектуалну својину у категорији за ученика или групе ученика средње школе за проналазак (WIPO Schoolchildren’s Trophy).

ЧЕСТИТАМО САРИ !

Ово је четврта узастопна награда Светске организације за интелектуалну својину коју освајају полазници Регионалног центра за таленте Београд 2.

PRIJAVA ZA TAKMIČENJE ISTRAŽIVAČKIH RADOVA

ДРЖАВНA СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА  УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА

ПРВИ НВО

Електронске пријаве учесника 30. децембар 2018.

LINK ZA PRIJAVU https://goo.gl/forms/4Ad6faD7wHwyuhng2

ДРУГИ НИВО  

Предаја АПСТРАКТА – други ниво такмичења /10.фебруар 2019./ – електронска предаја

ТРЕЋИ НИВО  

Презентације ученика по научним областима /2. март 2019./ – /полуфинале/, одржава се у Београду, са почетком у 10.00 часова. /Домаћин смотре ће бити накнадно одређен/.

ЧЕТВРТИ НИВО

Републички ниво  – Презентације ученика по научним областима /30. март 2019./ /финале/,  одржава се у Београду, са почетком у 10.00 часова /Домаћин смотре ће бити накнадно одређен/.

 

PRAVILNIK TAKMIČENJA SA UPUSTVOM ZA PISANJE APSTRAKTA  MOŽETE PREUZETI NA SLEDEĆEM LINKU-PRAVILNIK SMOTRE ISTRAŽIVAČKIH RADOVA 

 

PRIMER APSTRAKTA MOŽETE PREUZETI NA SLEDEĆEM LINKU Konstantin_Kostic-APSTRAKTI

 

OGROMAN USPEH POLAZNIKA CENTRA U MOSKVI

Univerzitet Lomanosov u Moskvi je bio organizator FESTIVALA NAUKE,  koji je održan od 12-14 oktobra.
Na 10 lokacija u Moskvi, predstavljeno je preko 3000 naučnih eksponata. Tokom tri dna festivala
kako kažu organizatori bilo je preko milion posetilaca.
Jedan deo festivala je imao i takmičarski karakter, a to je predstavljanje istraživačkih projekata učenika osnovnih i srednjih škola.
Na ovom delu učesevovalo je četvoro polaznika Regionalnog centra za talente Beograd 2 i to :
Ana Mijušković – učenica treće beogradske gimanzije sa radom iz oblasti biologije
Sara Milošević – učenica gimnazije iz Inđije sa radom iz oblasti Inženjeringa,
Dimitrije Rajčić učenik Maatematičke gimanzije sa radom iz oblasti matematike, i
Veljko Đondović učenik Četvrte beogradske gimanzije sa radom iz oblasti inženjeringa.
Polaznici Regionalnog centra za talente su postigli 100% uspeh, naime svi su nagrađeni za svoje istraživačke projekte, a pored toga dva rada su nagrađena u kategoriji naučnihih i  biznis institucija kao najbolja u svojim kategorijama. To su radovi Dimitrija Rajčiča i Veljka Đondovića.
Tako su polaznici Centra nastavili tradiciju još od 2015 godine da postižu 100% uspehe na međunarodnim takmičenjima i konferencijama mladih naučnika.
Svakako da pored nagrada veliki značaj ima i iskustvo koje su polaznici Centra stekli, i mogućnost, koju su oni do maksimuma iskoristili, sticanje novih znanja i primene novih tehnologija, koje će preneti na veliki broj polaznika Regionalnog centra za talente Beograd 2. 

RASPORED NASTAVE 10-11 NOVEMBAR

КОМПЛЕТАН РАСПОРЕД МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ- RASPORED-10-11 NOVEMBAR

ЗА СВЕ ОБЛАСТИ КОНСУЛТАТИВНА НАСТАВА ОД ПОЧЕТКА ОКТОБРА ДО КРАЈА ДЕЦЕМБРА СЕ ОДВИЈА У ПРОСТОРИЈАМА ЦЕНТРА ЗА ТАЛЕНТЕ, УСТАНИЧКА 64.                                                                   САМО СЕ ЗБОГ БОЉИХ УСЛОВА ЗА РАД НАСТАВА ИЗ ЛИКОВНЕ КУЛТУРЕ СПРОВОДИ У ПРВОЈ БЕОГРАДСКОЈ ГИМНАЗИЈИ.

ТЕРМИНИ НАСТАВЕ ЗА 2018/19 ШК.ГОДИНУ

НАСТАВА ЗА ПОЛАЗНИКЕ ЦЕНТРА ПОЧИЊЕ 6. ОКТОБРА

ДАТУМИ ОДРЖАВАЊА НАСТАВЕ : DATUMI ODRZAVANJA

ПРЕЛИМИНАРНИ РАСПОРЕД :  RASPORED 2018-1

У ЗАВИСНОСТИ ОД БРОЈА НОВИХ ПОЛАЗНИКА ПОСЛЕ СПРОВОЂЕЊА  ПРОЦЕСА ИДЕНТИФИКАЦИЈЕ МОЖЕ ДОЋИ ДО КОРЕКЦИЈЕ РАСПОРЕДА. ПРВЕНСТВЕНО АКО У НЕКОЈ УЗРАСНОЈ ГРУПИ БУДЕ ВЕЋИ БРОЈ ПОЛАЗНИКА ОД ПЛАНИРАНОГ БРОЈ, ДОДА ЋЕ СЕ НОВЕ ГРУПЕ И ТЕРМИНИ.

ПРИПРЕМНА НАСТАВА ЗА ЗАВРШНИ ИСПИТ

ТЕРМИНИ :  ТЕРМИНИ ЗА ПРИПРЕМНУ НАСТАВУ

СУБОТОМ :

ОД 10.00 ДО 11.30 – МАТЕМАТИКА/СРПСКИ

ОД 12.00 ДО 13.30 –  МАТЕМАТИКА/СРПСКИ

НЕДЕЉОМ :

ОД 17.30  ДО 19.00 – ОПШТИ ПРДМЕТИ

 

УСЛОВИ : ПРИПРЕМНА НАСТАВА 2018-19

 

ПРИЈАВЕ НА ЛИНК https://goo.gl/forms/JrMvzVtKGc6Rrg6f1

PRIJAVA STARIHPOLAZNIKA

PRIJAVA ZA NOVI CIKLUS RADA U CENTRU ZA TALENTE
 
U ŠKOLSKOJ 2018/19 GODINI CENTAR JE PRIPREMIO VELIKI BROJ NOVINA, KAO I VELIKI BROJ MEĐUNARODNIH TAKMIČENJA NA KOJIMA MOGU UČESTVOVATI POLAZNICI REGIONALNOG CENTRA ZA TALENTE BEOGRAD 2.
 
SVI KOJI SU U PREDHODNOM PERIODU PUTEM TESTIRANJA OSTVARILI PRAVO ČLNSTVA U CENTRU ZA TALENTE A ŽELE DA NASTAVE SA RADOM U NAREDNOJ ŠKOLSKOJ GODINI MOGU SE PRIJAVITI NA SLEDEĆI LINK https://goo.gl/forms/29isF78gpHDxfSsi1

ПРИЈАВА ЗА ПРИЈЕМ У ЦЕНТАР ЗА ТАЛЕНТЕ ШКОЛСКА 2018/19

Пријаве за пријемно тестирање примају се искључиво електронски преко следећег                       линка :     https://goo.gl/forms/2ZkmSIEfzhSUS6lF3

УЧЕНИЦИ СРЕДЊИХ ШКОЛА

и 

УЧЕНИЦИ VII И VIII РАЗРЕДА ОСНОВНИХ ШКОЛА

  • ПРОЦЕС ИДЕНТИФИКАЦИЈЕ НАДАРЕНИХ И ТАЛЕНТОВАНИХ

Процес идентификације надарених и талентованих се спроводи у основним и средњим школама, на основу предлога наставног особља и попуњавања ЧЕК ЛИСТЕ  наставника. Сваки заинтересовани ученик може и самостано да се пријави за пријемни тест за рад у Центру за таленте, с тим да чек листу попуњавају родитељи. Батерија тестова коју ученици раде има садржину општих способности сваког појединца. Ангажовани психолози на основу постигнућа на тесту, дају сугестију сваком тестираном ученику у којој области  /на основу резултата теста/ има највише афинитета за рад.   Центар даје само сугестију, а сваки појединац се опредељује за рад из области коју самостално бира.

  • КОНСУЛТАТИВНА НАСТАВА

Консултативна настава је процес упознавања са методологијом истраживачког рада, и свих других неопходних радњи за реализацију истраживачког пројекта.    Такође, консултативна настава је предвиђена да пружи максималну помоћ свакој појединцу у избору научне области и дефинисању проблема за истраживачки пројекат.   ПЛАН РАДА МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ-program-rada-istrazivacki-radovi

  • МЕНТОРСКА НАСТАВА

Менторском наставом се обухватају полазници Центра који су у предвиђеном року дефинисали наслове за своје истраживачке пројекте и определили се за научну област. ПЛАН РАДА МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ-program-rada-istrazivacki-radovi

  • ТАКМИЧЕЊА И СМОТРЕ
  • Државно такмичење истраживачких радова ученика средњих школа,
  • Регионални такмичење талената по научним областима,
  • Републичко такмичење талената по научним областима,
  • Републичко ткмичење из економије
  • Национлна геограафска олимпијада
  • Светска географска олимпијада
  • Светско првенство истраживачких радова – природне науке
  • Светско првенство истраживачких радова – друштвене науке
  • Балкнска географска олимпијада

Такмичења се спроводе под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја. 

Сваки полазник може у току једног циклуса рада да похађа једну научну област, а сваке године може да мења научну дисциплину.  

УЧЕНИЦИ 3, 4, 5 и 6 РАЗРЕДА ОСНОВНИХ ШКОЛА

У циљу постизања што бољих резултата, Регионални центар за таленте је  припремио програме рада са ученицима млађих узраста основних школа. Како је у свету већ спуштена граница за такмичења младих научника на 12 година старости, програмима за наведени узраст желимо да на време припремимо наше полазнике за предстојеће изазове. Такође кроз континуирани рад желимо да омогућимо праћење развоја наших полазника, и пружимо услове и могућности за њихово напредовање.

 

ПРОГРАМИ РАДА ЗА УЧЕНИКЕ 3,4,5 и 6 РАЗРЕДА ОСНОВНИХ ШКОЛА

ПРОГРАМ ИНФОРМАТИКЕ МОЖЕТЕ ПРУЗЕТИ ОВДЕ–ИНФОРМАТИКА-ПРОГРАМ ЗА ПОЧЕТНИКЕ

ПРОГРАМ ИНФОРМАТИКЕ МОЖЕТЕ ПРУЗЕТИ ОВДЕ–ИНФОРМАТИКА ДРУГИ НИВО

ПРОГРАМ МАТЕМАТИКЕ МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ-matematika-2

ПРОГРАМ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ-engleski-jezik-1

ПРОГРАМ БИОЛОГИЈЕ ЗА 5 и 6 РАЗРЕД МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ-biologija-5-i-6-1

Планирани програми ће се спроводити у групама од 12 до 15 полазника.

РЕЗУЛТАТИ НАУЧНОГ ПОДМЛАТКА ЦЕНТРА

НА ЗАВРШНОМ ИСПИТУ ПОЛАЗНИКА ЦЕНТРА УЧЕНИКА 3,4,5 И 6 РАЗРЕДА ОСНОВНИХ ШКОЛА

ПОСТИГНУТИ СУ СЛЕДЕЋИ РЕЗУЛТАТИ :

IME I PREZIME ŠKOLA RAZRED PREDMET OSVOJENO MESTO
Milica Veselinović OŠ „NIKOLA TESLA“ 5. Biologija drugo
Nikola Tokmaković OŠ „UJEDINJENE NACIJE“ 6. Biologija prvo
Viktor Raičević OŠ “ STEFAN DEČANSKI“ 6. Biologija treće
Dijana Beškoski OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 6. Biologija prvo
Vladimir Đurić OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Informatika treće
Ilija Prodanović OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Informatika prvo
Mihajlo Janićijević OŠ „JAJINCI“ 5. Informatika prvo
Marko Jablanović OŠ „BORA STANKOVIĆ“ 6. Informatika drugo
Petar Radosavljević OŠ „DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Informatika drugo
Filip Papić OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 5. Informatika drugo
Marko Krstić OŠ „VOJVODA RADOMIR PUTNIK“ 6. Informatika treće
Darko Mićunović OŠ „NIKOLA TESLA“ 6. Informatika drugo
Lazar Milivojević OŠ „MIHAJLO PUPIN“ 6. Informatika treće
Jovan Milivojević OŠ „MIHAJLO PUPIN“ 5. Informatika treće
Ognjen Popović OŠ „LJUBA NENADOVIĆ“ 5. Informatika treće
Katarina Stojiljković OŠ “ STEVAN SINĐELIĆ“ 6. Engleski jezik treće
Petra Popović OŠ „LJUBA NENADOVIĆ“ 6. Engleski jezik treće
Antonina Obradović OŠ “ STEVAN SINĐELIĆ“ 6. Engleski jezik drugo
Nina Jevtić OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 6. Engleski jezik drugo
Mihajlo Janićijević OŠ „JAJINCI“ 5. Engleski jezik prvo
Enis Šerifi OŠ „OLGA PETROV“ 6. Matematika drugo
David Spasić OŠ „DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 6. Matematika prvo
Aleksa Milikić OŠ „BRANISLAV NUŠIĆ“ 6. Matematika drugo
Ljiljana Konjević OŠ “ STEFAN DEČANSKI“ 6. Matematika prvo
Nikola Tokmaković OŠ „UJEDINJENE NACIJE“ 6. Matematika prvo
Anja Pašić OŠ  „14. OKTOBAR“ 6. Matematika drugo
Nemanja Pavlović OŠ „FRANCE PREŠERN“ 6. Matematika drugo
Jovana Ignjatović OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 6. Matematika prvo
Vladimir Đurić OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Matematika treće
Andjelina Blagojević OŠ „VUK KARADŽIĆ“ 5. Matematika treće
Marta Ošmjanski OŠ „VOJVODA RADOMIR PUTNIK“ 5. Matematika drugo
Irina Ošmjanski OŠ „VOJVODA RADOMIR PUTNIK“ 5. Matematika treće
Rastko Marjanović OŠ „DR ARČIBALD RAJS“ 5. Matematika drugo
Andrej Popović OŠ „ĐURA JAKŠIĆ“ 5. Matematika prvo
Natalija Šević OŠ „SVETOZAR MARKOVIĆ“ 5. Matematika prvo
Petra Ćirović OŠ „VLADISLAV RIBNIKAR“ 5. Matematika prvo
Igor Živanović OŠ „DR ARČIBALD RAJS“ 5. Matematika prvo
Ognjen Sulaver OŠ “ DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ“ 5. Matematika drugo
Mihajlo Janićijević OŠ „JAJINCI“ 5. Matematika drugo
Veljko Milovanović OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 4. Matematika drugo
Jasna Grujić OŠ  „20. OKTOBAR“ 4. Matematika drugo
Vanja Jović OŠ „UJEDINJENE NACIJE“ 4. Matematika prvo
Mihajlo Karanović OŠ „ALEKSA ŠANTIĆ“ 4. Matematika prvo
Petar Prnjajić OŠ „UJEDINJENE NACIJE“ 3. Matematika prvo

ЗАВРШЕНА НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА 2018

НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА

Дом ученика  средње железничке школе,

Улица : Здравка Челара 16, 11000 Београд

 27.04.2018-29.04.2018. године

Почетак

Завршетак

27.04.2018.године

29.04.2018.године

Укупан број школа

Укупан број ученика

49

117

 

Чланови комисије (жирија)

Декан Географског факултета, Др Дејан Филиповић

др Александар С. Петровић

Студент PhD  Бранко Протић, Географског факултета

Студент PhD  Милица Лукић, Географског факултета

Студент PhD  Александар, Географског факултета

Студент PhD  Ведран Живановић, Географског факултета

Студент PhD  Тијана Лежаић, Географског факултета

Студент PhD  Милица Гачић, Географског факултета

Професор, Светлана Радовић

Национална географска олимпијада се састојала из четири сегмента:

  1. Писмени део се одржао првога дана у трајању од 120 минута а прелиминарни резултати објављени су истог дана у верњим сатима.
  2. Теренски рад је одржан на Ади Хуји у трајању од 150 минута, након чега је комисија приступила исправљању радова.
  3. Након прегледања првог дела теренског рада, реализован је и други део теренског истраживања чији су резултати објављени  истог дана.
  4. Мултимедијални тест састојао се од 40 питања из различитих географских области. Током трајања мултимедијалног теста, извршен је увид у тестове и могућност за жалбе.
НИКОЛИЈА СТАНКОВИЋ III ГИМНАЗИЈА“УРОШ ПРЕДИЋ“ПАНЧЕВО
1 MESTO
НЕМАЊА КУТЛЕШИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“ 1 MESTO
НИКОЛА ВУЛОВИЋ II МЕДИЦИНСКА ШКОЛА „СЕСТРЕ НИНКОВИЦ“ 1 MESTO
МАРТИН САВИЋЕВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „ТАКОВСКИ УСТАНАК“ 1 MESTO
ИГОР ЕСКИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“ 1 MESTO
АЛЕКСА МАРКОВИЋ III ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 1 MESTO
ЈОВАН ПИРГИЋ IV ГИМНАЗИЈА ПОЖАРЕВАЦ 1 MESTO
МИХАИЛО МИЛЕТИЋ III ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА 2 MESTO
МИЛАН ИЛИЋ II ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ БАБУШНИЦА 2 MESTO
ИВАН ПЕШИЋ III ГИМНАЗИЈА“УРОШ ПРЕДИЋ“ПАНЧЕВО 2 MESTO
НИКОЛА ВУЈАСИНОВИЋ IV „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ“ НОВИ САД 2 MESTO
СТРАХИЊА КОСТАДИНОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ 2 MESTO
ВИКТОР ПАЛИКУЋА III III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 2 MESTO
ЖЕЉКО ЈОВАНОВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ 2 MESTO
НИКОЛА НИКОЛИЋ II III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 2 MESTO
МИЛОШ МАРКОВИЋ IV ГИМНАЗИЈА БОРА СТАНКОВИЋ НИШ 3 MESTO
ЛУКА ТАЛОВИЋ III ГИМНАЗИЈА ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ 3 MESTO
ТАМАРА ТУБИЋ IV ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
НИКОЛА СТАНОЈЕВИЋ III V БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ФИЛИП СТЈЕПАНОВИЋ III „МИЛОРАД ВЛАЧИЋ“  ВЛАСЕНИЦА 3 MESTO
ЂОРЂЕ ГЛИГОРИЈЕВИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТИ САВА“ ПОЖЕГА 3 MESTO
МИЛАН ЈОСИЋ III ГИМНАЗИЈА „ФИЛИП ВИШЊИЋ“ БИЈЕЉИНА 3 MESTO
НИКОЛА СМОЛОВИЋ II IX ГИМНАЗИЈА „МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ АЛАС“ 3 MESTO
ДИМИТРИЈЕ МИЛОСАВЉЕВИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“ 3 MESTO
ОГЊЕН ПЕРИЋ I ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ ЛОЗНИЦА 3 MESTO
МАРКО ПАВЛОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ ВРАЊЕ 3 MESTO
МАРИЈАНА МИЋИЋ II „МИЛОРАД ВЛАЧИЋ“ ВЛАСЕНИЦА 3 MESTO
МАТИЈА ЗЕЦ III IV ГИМНАЗИЈА У БЕОГРАДУ 3 MESTO
БОГДАН ПАНТЕЛИЋ III ВАЉЕВСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
АНЂЕЛА ДАМЊАНОВИЋ III ГИМНАЗИЈА ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ 3 MESTO
АРСЕНИЈЕ АРСИЋ II XIV БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ЛАЗАР БУКУМИРОВИЋ II ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ЈОВАН ПЕТРОНИЈЕВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „СВЕТИ САВА“ ПОЖЕГА 3 MESTO
АЛЕКСАНДРА ЈОВАНОВИЋ III III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ЕМИЛИЈА КРАНТИЋ II ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ТАРА ПАПИЋ III САВРЕМЕНА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ОГЊЕН ПРЕДИЋ IV XIII БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
МАТИЈА УРОШЕВИЋ III ВАЉЕВСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ВАСИЛИЈЕ КУБУРОВИЋ II МАТЕМАТИЦКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
ВАСИЛИЈЕ ПАНТЕЛИЋ I XIV БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
БОЈАН МИЛИВОЈЕВИЋ III ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ ЛОЗНИЦА 3 MESTO
МИША СТАНКОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ ВРАЊЕ 3 MESTO
ДУШАН МАРЈАНОВИЋ III МЕДИЦИНСКА ШКОЛА ПОЖАРЕВАЦ 3 MESTO
ПЕТАР ЈОВАНОВИЋ III СРЕДЊА ШКОЛА „СВИЛАЈНАЦ“ 3 MESTO
МИХАИЛО МИТИЋ II ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ 3 MESTO
МИХАИЛО ЛАЗИЋ III XIII БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА 3 MESTO
АЛЕКСАНДАР КАРАЏОВ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ НИШ 3 MESTO

 

UČENICI KOJI SU OSTVARILI PRAVO UČEŠĆA NA BALKANSKOJ GEOGRAFSKOJ OLIMPIJADI  U KATEGORIJI JUNIORA
1 ЈОВАН ПИРГИЋ IV ГИМНАЗИЈА ПОЖАРЕВАЦ
2 АЛЕКСА МАРКОВИЋ III ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
3 ИГОР ЕСКИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“
4 МАРТИН САВИЋЕВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „ТАКОВСКИ УСТАНАК“
5 НИКОЛА ВУЛОВИЋ II МЕДИЦИНСКА ШКОЛА „СЕСТРЕ НИНКОВИЋ“
6 НЕМАЊА КУТЛЕШИЋ III ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“
7 НИКОЛИЈА СТАНКОВИЋ III ГИМНАЗИЈА“УРОШ ПРЕДИЋ“ПАНЧЕВО
8 НИКОЛА НИКОЛИЋ II III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
U SLUČAJU OTKAZIVANJA NEKOG UČENIKA SA PRAVOM UČEŠĆA NA BGO,                                                        PREMA USPEHU MENJAJU IH SLEDEĆI UČENICI
1 ЖЕЉКО ЈОВАНОВИЋ IV ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ
2 ВИКТОР ПАЛИКУЋА III III БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
3 СТРАХИЊА КОСТАДИНОВИЋ III ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЦ“ НИШ
PLASMAN NA BALKANSKU GEOGRAFSKU OLIMPIJADU U KATEGORIJI MLAĐIH JUNIORA OSTVARILI SU
ВАСИЛИЈЕ ПАНТЕЛИЋ I XIV БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
ОГЊЕН ПЕРИЋ I ГИМНАЗИЈА „ВУК КАРАЏИЋ“ ЛОЗНИЦА
ЛУКА ИЛИНЧИЋ I ГИМНАЗИЈА „СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ НИШ“
ИВАН ЈОРДАНОВИЋ I ГИМНАЗИЈА У ОБРЕНОВЦУ
U SLUČAJAJU OTKAZIVANJA UČEŠĆA UČENIKA SA PREDHODNOG SPISKA MLAĐIH JUNIORA PREMA USPEHU MENJAJU IH
ЛАЗАР ГАЧИЋ I ПРВА КРАГУЈЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА
СТЕВАН КУЛИЋ I ГИМНАЗИЈА „БОРА СТАНКОВИЋ“ НИШ
МИЛАН МИХАЈЛОВИЋ I ГИМНАЗИЈА ПОЖАРЕВАЦ

pisani deo terenskog zadatka (1)

PISANI TEST NGO 2018 (2)

terenski deo terenskog zadatka (1)