РАДИОНИЦА “Уређивање Википедије на српском језику”

Викимедија Србије и Регионални центар за таленте позивају све заинтересоване ученике и студенте за учешће на радионици “Уређивање Википедије на српском језику”.
Радионица ће бити одржана током зимског распуста, у фебруару 2018. године у Центру за таленте. Радионица је намењена ученицима који желе да стекну и унапреде:

– Вештине писања и читања
– Критичког размишљања
– Комуникационе вештине
– Информатичку писменост
– Дигиталне компетенције

Циљ радионице је да се ученици на занимљив и интерактиван начин упознају са предностима Вики пројеката и њиховом применом у школском окружењу. Учесници ће имати прилику да прођу бесплатну двочасовну обуку и радионицу о уређивању Википедије, након чега ће бити у обавези да на одабране теме поставе своје чланке на Википедији на српском језику.

Само учесници који успешно заврше све предвиђене активности добијају потврду о успешно завршеној радионици.
Број места је ограничен, а пријаве можете слати попуњавањем овог формулара до 15. јануара 2018. године у 23:59 ч.

Викимедија Србије је нестраначко, непрофитно и невладино удружење основано 2005. године чији је циљ ширење слободног знања. Тренинг о уређивању Википедије се одвијају у оквиру образовног програма.

Фотографија корисника Drago Talentić