Yearly Archives - 2017

ДОДЕЛА ДИПЛОМА РЕПУБЛИЧКО 2017

ПЕТАК 16. ЈУНИ У 12.00 ЧАСОВА

СКУПШТИНА ГРАДА СТАРИ ДВОР 

ДРАГОСЛАВА ЈОВАНОВИЋА 2

ДОБИТНИЦИ НАГРАДА СА РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА 2017.

ПОЛАЗНИЦИ 3-6 РАЗРЕД ИНФОРМАТИКА

ПОЛАЗНИЦИ 3-6 РАЗРЕД МАТЕМАТИКА

ПОЛАЗНИЦИ 3-6 РАЗРЕД БИОЛОГИЈА

 

 

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ И СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА 2017

сатница одржавања такмичења :

  • Републичка смотра по научним дисциплинама и смотра истраживачких радова талената Србије ученика средњих школа,
  • Републичко такмичење по научним дисциплинама и смотра истраживачких радова талената Србије ученика основних школа

 

СУБОТА  03. ЈУНИ 10.00 – 12.00 ПРИЈЕМ, ЧЕКИРАЊЕ
СУБОТА  03. ЈУНИ 12.30 – 14.00 РУЧАК
СУБОТА  03. ЈУНИ 14.00 – 19.00 ОДБРАНА РАДОВА
СУБОТА  03. ЈУНИ 18.30 – 19.30 ВЕЧЕРА
СУБОТА  03. ЈУНИ  20.00 – 21.00 СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
СУБОТА  03. ЈУНИ  20.00 – 21.00 СМОТРА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈА
НЕДЕЉА  04. ЈУНИ 07.30 -8.30 ДОРУЧАК
НЕДЕЉА  04. ЈУНИ 8.45 – 9.00 УЛАЗАК У УЧИОНИЦЕ
НЕДЕЉА  04. ЈУНИ 9.00 – 10.30 ТЕСТ ЗНАЊА
НЕДЕЉА  04. ЈУНИ 13.00 – 14.00 РУЧАК
НЕДЕЉА  04. ЈУНИ 14.30 -15.00 ДОДЕЛА ДИПЛОМА

Такмичење се одржава у Дому ученика средње Железничке школе, Здравка Челара 14, Београд.

РЕЗУЛТАТИ РЕГИОНАЛНОГ ТАКМИЧЕЊА 2017

ПЛАСМАН НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ И СМОТРУ ОСТВАРИЛИ СУ СЛЕДЕЋИ ПОЛАЗНИЦИ РЕГИОНАЛНОГ ЦЕНТРА ЗА ТАЛЕНТЕ БЕОГРАД 2.

IME I PREZIME UCESNIKA PREDMET RAZRED SKOLA
Maja Ogrizović Istorija II Treća beogradska gimnazija I MESTO
Kapetanović Andrija Istorija IV Gimnazija “ Milena Pavlović Barili“ I MESTO
Bojan Kovarbašić Matematika VII OŠ“Bata Bulić“ I MESTO
Marina Anastasov Biologija II Medicinska škola, Zvezdara I MESTO
Mitić Iva Biologija VIII OŠ “ Josif Pančić“ I MESTO
Radovan Marković Matematika VIII OŠ“Bata Bulić“ I MESTO
Emilija Jovanović Biologija IV Zemunska gimnazija I MESTO
Ana Mijušković Biologija III Treća beogradska gimnazija I MESTO
Uroš Filipović Informatika III Šesta beogradska gimnazija I MESTO
Marković Nikolina Matematika IV Gimnazija u Lazarevcu I MESTO
Djordje Ogrizović Životna sredina IV Treća beogradska gimnazija I MESTO
Anisia Savić Biologija VII OŠ „Branko Ćopić“ II MESTO
Jovana Vlajković Engleski jezik III Prva ekonomska škola II MESTO
Sara Milošević Hemija I Gimnazija Inđija II MESTO
Iva Ivankić Matematika VIII OŠ“Bata Bulić“ II MESTO
Lada Karanfilović Engleski jezik VIII OŠ Kralj Petar I II MESTO
Ana Kostić Hemija VIII OŠ Mladost“ II MESTO
Una Lazić Psihologija III Treća beogradska gimnazija II MESTO
Marija Milutin Fizika VII OŠ “ 20.oktobar“ III MESTO
Ana Zorić Matematika I Treća beogradska gimnazija III MESTO
Iva Šuša Hemija VII OŠ “ Braća Baruh“ III MESTO
Ana Radović Biologija II Treća beogradska gimnazija III MESTO
Marko Radović Biologija IV Prva beogradska gimnazija III MESTO
Andrea Radovanović Matematika VII OŠ“Bata Bulić“ III MESTO
Ljubomir Masleša Matematika VII OŠ“Bata Bulić“ III MESTO
Luka Vidovic Hemija I Gimnazija “ Jovan Jovanović Zmaj“ III MESTO
Stefan Lojaničić Informatika VII OŠ „14 oktobar“ III MESTO
Aleksandar Radošević Informatika III ETŠ „Nikola Tesla“ III MESTO
Dimitrije Rajčić Matematika II Matematička gimnazija, Beograd III MESTO
Branko Lapčević Matematika VII Despot Stefan Lazarević III MESTO
Luka Vujadinović Engleski jezik VIII OŠ „Oslobodioci Beograda“ III MESTO
Natalija Živadinović Istorija II Treća beogradska gimnazija III MESTO
Tamara Rakić Biologija IV Šesta beogradska gimnazija III MESTO
Vidan Milošević Fizika OŠ „Despot Stefan Lazarević“ III MESTO
Tara Janjić Biologija VII OŠ „Jelena Ćetković“ III MESTO
Kosta Matijević Informatika III ETŠ „Nikola Tesla“ III MESTO
Milutin Milićević Informatika III ETŠ „Nikola Tesla“ III MESTO
Milica Garić Fizika VIII OŠ „Filip Filipović“ III MESTO
Jasna Prijović Hemija III Dvanaesta beogradska gimnazija III MESTO
Nevena Tomanović Istorija IV SO Ekonomska škola III MESTO
Marija Veličković Matematika VII OŠ „Vuk Karadžić“ III MESTO
Ivana Miličić Psihologija III Gimnazija „Dušan Vasiljev“ Kikinda III MESTO
Todor Cvetanović Biologija III Peta beogradska gimnazija III MESTO
Elena Tadić Geografija IV Gimnazija „Svetozar Marković“, Novi Sad III MESTO
Aleksandar Vujčić Informatika III Tehnička škola Mladenovac III MESTO
Vasilije Paunović Matematika VIII OŠ“Bata Bulić“ III MESTO
Isidora Milivojević Matematika I Gimnazija u Mladenovcu III MESTO

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ И СМОТРА РАДОВА – 7 МАЈ

Регионално такмичење и смотра истраживачких радова талената, ученика основних и средњих школа одржаће се у недељу 7. маја 2017 године.

Домаћин такмичења је Образовни систем „Руђер Бошковић“ – Кнеза Вишеслава бр. 17.                                       /камп Кошутњак/.   http://www.osboskovic.edu.rs 

Сатница :

9.15  –  9.40  – долзак учесника

9.45 – отварање такмичења

9.50 – улазак у учионице /ускоро ће спискови учионица бити поствљени на сајт/

10.00 – 11.30 – Тест знања

11.30 – 11.45 – Пауза

11.45 – 13,30 – Одбране и презентације радова

14.00 – објава укупних резултата и додела диплома.

ЈОШ ЈЕДАН ВЕЛИКИ УСПЕХ ПОЛАЗНИКА ЦЕНТРА !!!!

 

Свих шест полазника Регионалног центра за таленте Београд 2 су на управо завршеној Међународној конференцији младих научника – Светском првенству истраживачких радова освојили медаље. Србију су представљали:

  1. Ђорђе Огризовић, ученик 4. разреда Треће београдске гимназије;
  2. Николина Марковић, ученица 4. разреда гимназије у Лазаревцу;
  3. Ана Мијушковић, ученица 2. разреда Треће београдске гимназије;
  4. Урош Филиповић, 3. разред Шесте београдске гимназије;
  5. Федор Филиповић, ученик 4. разреда Треће београдске гимназије;
  6. Емилија Јовановић, ученица 4. разреда Земунске гимназије.

Бронзану медаљу су освојили Николина Марковић, из области математике, и Федор Филиповић, из области life science (хемије и биологије).

Сребрну медаљу освојили су Урош Филиповић, из области инжењеринга, као и Ана Мијушковић и Емилија Јовановић, из областиlife science (хемије и биологије).

Златну медаљу освојио је Ђорђе Огризовић, из области заштите животне средине.

Међународна конференција младих научника(International Conference of Young Scientists) је незванични светски шампионат истраживачких средњошколских радова из6 научних дисциплина.Такмичење је  одржано у Штутгарту (Немачка), а овакав велики успех остварен је у конкуренцији 220 истраживачких радова из 27 земаља.

 

УПУСТВО ЗА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈУ ЗА РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ ТАЛЕНАТА

УПУСТВО ЗА ПОСТЕР ЗА РЕГИОНАЛНУ СМОТРУ  ПРЕУЗМИ ОВДЕ-Постер за регионалну смотру

ПРИМЕР ИЗГЛЕДА ПОСТЕРА ПРЕУЗМИ ОВДЕ-Poster

  1. Сви учесници такмичења претсављаће своје истраживачке пројекте путем постера.
  2. Постер се штампа вертикално (Portrait), димензија 50 * 70 cm.
  3. ОВАВЕЗНИ ПОДАЦИ :
  • При врху се пише наслов истраживачког рада,
  • а испод тога име и презиме ученика, разред, школа и Регионални центар.
  • Затим се наводи име ментора и институција одакле је ментор.
  1. Постер чине текстови, графике и фотографије. Текст и слике се наводе у две колоне.
  2. Постер представља сажети приказ изведеног истраживања.
  3. Постери се штампају у дигиталној форми.

ОДРЖАНА СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА

ПРЕМА КАЛЕНДАРУ ТАКМИЧЕЊА, МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА, 1. АПРИЛА 2017 ЈЕ ОДРЖАНА СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА.    УЧЕСТВОВАЛО ЈЕ 36 УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА КОЈИ СУ СА СВОЈИМ ИСТРАЖИВАЧКИМ РАДОВИМА ИЗ ОБЛАСТИ : МАТЕМАТИКЕ, ИНФОРМАТИКЕ, ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ, LIFE SCIENCE /БИОЛОГИЈА, ХЕМИЈА/, ПСИХОЛОГИЈЕ И ИСТОРИЈЕ, УЧЕСТВОВАЛИ НА СМОТРИ.

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ТАЛЕНТЕ БЕОГРАД 2, ОРГАНИЗАТОР ТАКМИЧЕЊА, ИЗРАЖАВА ВЕЛИКУ ЗАХВАЛНОСТ ДОМАЋИНУ СМОТРЕ ФАКУЛТЕТУ ФЕФА, КОЈИ ЈЕ ОБЕЗБЕДИО СВЕ НЕОПХОДНЕ УСЛОВЕ ЗА НЕСМЕТАНО УЧЕШЋЕ И УДОБНОСТ СВИХ УЧЕСНИКА.

ТАКОЂЕ ЦЕНТАР ИЗРАЖАВА ЗАХВАЛНОСТ СВИМ ЧЛАНОВИМА КОМИСИЈА,  /УНИВЕРЗИТЕТСКОМ ПРОФЕСОРИМА, НАУЧНИМ РАДНИЦИМА, СТРУЧЊАЦИМА ЗА ПОЈЕДИНЕ НАУЧНЕ ОБЛАСТИ/ КОЈИ СУ КАО И НА ПРЕДХОДНИМ МАНИФЕСТАЦИЈАМА, ПОКАЗАЛИ ВЕЛИКИ СТЕПЕН ПРОФЕСИОНАЛНОСТИ У РАДУ.

НА ОСНОВУ ОЦЕНА КОМИСИЈА ПО НАУЧНИМ ДИСЦИПЛИНАМА 17 УЧЕСНИКА ЈЕ ОСТВАРИЛО ПЛАСМАН.

Uroš Filipović III VI beogradska gimnazija Informatika      9.44 I mesto
Emilija Jovanović IV Zemunska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/    10.00 I mesto
Dimitrije Rajčić II Matematička gimnazija Matematika      9.60 I mesto
Nikolina Marković IV Gimnazija u Lazarevcu Matematika      9.60 I mesto
Anđela Mitić IV Gimnazija ,,Stevan Jakovljević“ Vlasotince Životna sredina    10.00 I mesto
Sara Anđelić IV Gimnazija „Dušan Vasiljev“ Kikinda Psihologija      9.76 I mesto
Aleksandar Vujčić III tehnička škola Mladenovac Informatika      9.06 II mesto
Aleksandra Gazikalović III Prva beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.80 II mesto
Todor Cvetanović III Peta beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.80 II mesto
Сара Антић II Zemunska gimnazija Životna sredina      9.00 II mesto
Ivana Miličić III Gimnazija „Dušan Vasiljev“ Kikinda Psihologija      8.72 II mesto
Sara Milošević I Gimnazija Indjija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.60 III mesto
Luka Vidović I Gimnazija „Jovan Jovanovič Zmaj“ LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.60 III mesto
Ana Radović II Treća beogradska gimnazija Životna sredina      8.00 III mesto
Ana Mijušković II Treća beogradska gimnazija LIFE SIENCE /Biologija,Hemija/      9.60 III mesto
Danilo Kojić III Matemačka gimnazija Matematika      8.00 III mesto
Ana Olujić IV Treća beogradska gimnazija Psihologija      8.32 III mesto

ПРЕДАЈА РАДОВА ЗА РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ И СМОТРУ РАДОВА ТАЛЕНАТА

ПРЕДАЈА РАДОВА ЗА РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ И СМОТРУ РАДОВА ТАЛЕНАТА, ЈЕ ОД 5 ДО 9 АПРИЛА, СВАКИ ДАН ОД 10 ДО 16 ЧАСОВА.

РАД СЕ ПРЕДАЈЕ У ТРИ ПРИМЕРКА И ПРИ ПРЕДАЈИ РАДА СЕ ПОПУЊАВА ПРИЈАВА ЗА ТАКМИЧЕЊЕ.  РАДОВИ СЕ ПРЕДАЈУ ЛИЧНО,

ОБАВЕЗНО РАД ДОСТАВИТИ И У ЕЛЕКТРОНСКОМ ФОРМАТУ USB, CD /не може електронском поштом/

ДАЈЕМО СУГЕСТИЈУ ДА РАДОВЕ НЕ ШТАМПАТЕ У БОЈИ И РАДИТЕ СКУПА КОРИЧЕЊА /ОБИЧНА ПЛАСТИЧНА ФАСЦИКЛА/.

ОВЕ ГОДИНЕ ЈЕ ОДЛУЧЕНО ДА НА РЕПУБЛИЧКОЈ СМОТРИ БУДЕ ОБАВЕЗНА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈА РАДОВА, ТАКО ДА ЋЕТЕ ПРИ ПРЕДАЈИ РАДОВА ДОБИТИ УПУСТВО ЗА ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈУ, КАО И ПРИМЕРЕ ТЕСТОВА СА ПРЕДХОДНИХ ТАКМИЧЕЊА.

ДА ПОНОВИМО: НЕМА POWER POINT ПРЕЗЕНТАЦИЈА,ПРИ ОДБРАНИ РАДА ВЕЋ САМО ПОСТЕР ПРЕЗЕНТАЦИЈА. 

СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА

СМОТРА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА, ОДРЖАЋЕ СЕ 1. АПРИЛА /СУБОТА/ НА ФАКУЛТЕТУ ФЕФА -Ул. Булевар Зорана Ђинђића 44, Нови  Београд

САТНИЦА :

9,30 – 9,45 – ЧЕКИРАЊЕ УЧЕСНИКА

10.00 – 12.00 – ПОЧЕТАК ПРЕЗЕНТАЦИЈА И ОДБРАНА ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА

12.00 – 12,30 – ПАУЗА

12.30 – 14.00 – ДРУГИ ДЕО ПРЕЗЕНТАЦИЈА И ОДБРАНА

14.30 – ДОДЕЛА ДИПЛОМА И СЕРТИФИКАТА

РАСПОРЕД 25/26 ФЕБРУАР

ПОЛАЗНИЦИ КОЈИ ПОХАЂАЈУ ЧАСОВЕ ИЗ ИНФОРМАТИКЕ, ВРАЋАЈУ СЕ РАДУ ПО ГРУПАМА КАО И У ПРВОМ ПОЛУГОДИШТУ.  МОЛИМО СВЕ ДА /ЗБОГ БРОЈА КОМПЈУТЕРА/ ДОЂУ У СВОЈЕ СТАНДАРДНЕ ТЕРМИНЕ.

СВИ КОЈИ СУ ПРОПУСТИЛИ УВОДНО ПРЕДАВАЊЕ HTML  ПРОШЛОГ ВИКЕНДА, ИМАЋЕ ДОДАТНА ПРЕДАВАЊА.

КОМПЛЕТАН РАСПОРЕД МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ  ОВДЕ-RASPORED